آموزش پتینه کاری

 مروزه پتینه یک هنر محبوب و پرکاربرد است. هنری که در آن با استفاده از کم‌ ترین امکانات، خلاقانه‌ ترین سطوح و زیباترین نماها را می‌توان ایجاد کرد. در این هنر با بهره بردن از ابزارهای ساده‌ ای مثل رنگ، الیاف، پارچه و اسفنج روی سطوحی مثل چوب، شیشه، فلزات و دیوار، 

طرح‌ های جذابی ایجاد می‌شود که نسبت به رنگ‌آمیزی معمولی هم خاص‌ تر است و هم دوام بیشتری دارد. 
قبل از این هنر، بیشترِ هنرهای نمای داخلی یا تزیین اشیاء، بر رنگ و طرح تاکید می‌کردند اما در این هنر بافت اهمیت بالاتری پیدا می‌کند و امکان تنوع و خلاقیت بیشتر وجود دارد.  
این هنر به خصوص در طراحی داخلی ساختمان بسیار کاربردی است و می‌توان با بهره بردن از آن بینندگان را سر ذوق آورد و نماهای شادی‌ آور و متفاوتی را ایجاد کرد.
 
 

تکنیک های پتینه کاری

تکنیک های مختلفی که در پتینه‌ کاری از آن‌ها استفاده می شود عبارتند از: کهنه‌کاری، ‌تکنیک های ترک، دکوپاژ و سایر روش‌هایی که همواره می‌توان در انجام آن‌ها خلاق بود. پتینه، فرصتی است برای پل زدن میان هنر، خلاقیت و کاربرد آن در زندگی! 
تلفیق بین احساسات سنتی و لذت از رنگ‌ها و نماهای قدیمی و تازگی دکورهای مدرن با بهره بردن از پتینه امکان‌پذیر است و نیاز بشر را به تکرار گذشته و نوجویی‌‌های آینده ارضا می‌ کند.
پتینه روش‌های مختلفی دارد که از جمله ی آن‌ها پتینه‌ کاری با استفاده از پارچه، استفاده از اسفنج، استفاده از تکنیک رنگ‌ برداری و پتینه ی بافت‌ دار است. 

با آموختن هنر پتینه چه مهارت‌هایی به‌ دست می‌آورید؟

با یادگرفتن پتینه می‌توانید، هر سطح دلخواه را باب میلتان تزیین کنید و یا معایبش را بپوشانید و آن را به شکلی زیبا و هنری جلوه بدهید. مثلا ممکن است گلدانی رنگ‌پریده و از مد افتاده داشته باشید، در این صورت می‌توانید با استفاده از یک مقدار پودر مخصوص پتینه، رنگ یا الیاف با روش‌هایی که آموزش دیده‌اید، این گلدان را به یک شی‌ء خیلی جذاب تبدیل کنید، به طوری که در دکوراسیون پذیرایی شما بدرخشد. هم‌چنین اگر قسمتی از سقف اتاقتان ترک برداشته، می‌توانید به جای هزینه کردن برای رنگ‌آمیزی مجدد و تحویل گرفتن یک نمای ساده و تکراری، با روش‌های پتینه‌ کاری و اندکی خلاقیت، یک کارکرد هنرمندانه از آن بگیرید و نمایی ویژه و جالب توجه ایجاد کنید.

 

بازارکار پتینه کاری

کسب مهارت‌های دستی و ترکیب کردن خلاقیت‌های فردی با مهارت‌هایی که می‌آموزید، همیشه پرطرفدار و البته درآمدزا خواهد بود. آموزش پتینه کاری و انواع روش‌های آن، این امکان را به شما می‌دهد که با وسایل ساده‌ای که در اختیار دارید، اشیای تزیینی پرطرفدار بسازید و به فضاهای خانگی شور و حال فراوان بدهید.
همچنین برای کسانی که در کار طراحی دکوراسیون داخلی خانه هستند، آموختن پتینه از ضرورت‌هاست؛ چون پتینه می‌تواند تنوع بسیاری ایجاد کند و حتی از رنگ‌آمیزی هم تأثیرگذارتر است. شما با استفاده از پتینه قادر خواهید بود یک دیوار ساده را به یک اثر هنری چشم‌ نواز تبدیل کنید و هر چقدر که در این امر خلاق‌ تر باشید و آموزش بهتری دیده باشید، طرفداران بیش‌تری برای کسب و کار خود پیدا می‌کنید و در نتیجه درآمد بیشتری خواهید داشت.
هم‌چنین پتینه ماندگاری خوبی نسبت به رنگ‌ آمیزی دارد که این مساله کیفیت کار شما را نشان می‌دهد و بر محبوبیت تان می‌افزاید. با توجه به مدرن شدن فضاهای شهری و درگیری انسان امروز با ابزارهای جدید، به کارگیری پتینه برای خلق نماهای سنتی، خواهان زیادی دارد.
پتینه می‌ تواند با تغییر رنگ و فرم حس های خوبی را به فضاهایی که در آن زندگی می کنیم بدهد.
 

دوره آموزش پتینه

 

یک کلاس پتینه خوب کلاسی است که همۀ مهارت‌های لازم در این رشته و روش‌های مختلف آن را به هنرآموزان یاد بدهد. هنرجو باید بتواند بعد از کسب این هنر به طور مستقل برای خودش کار کند و تمام روش‌هایی را که آموخته به کار ببرد. یک کلاس پتینه خوب و معتبر باید به ضرورت‌ها و نیازهای بازارکار توجه کند و در پایان دوره، مدرک معتبر به هنرجویان ارائه بدهد.
داشتن مربی‌های دل‌ سوز و توانا که همۀ آموخته‌های خود را در اختیار هنرآموز قرار می‌دهند از اولویت‌های یک آموزشگاه خوب است. برنامه‌ریزی درست، زمان کافی و کیفیت آموزش لازم ی یک کلاس آموزشی حرفه‌ای است.
در هنر پتینه‌کاری، هنرجو باید بیاموزد که اصول و قواعد آن را به درستی گام به گام پیاده کند. 
برای مثال طرح و فرم کارش توجه کند و سعی کند طرحی که در ذهن دارد را به بهترین شکل اجرا نماید. 
 

پیش‌ نیاز آموزش پتینه چیست؟

برای شرکت در کلاس پتینه، نیاز به مهارت دیگری ندارید. بنابراین فرض بر این است که می‌خواهید همه چیز را از صفر شروع کنید. همه چیز درباره‌ ی پتینه و روش‌های مختلف و کاربردی آن، در کلاس های پتینه به شما گام به گام آموزش داده خواهد شد. 
 
 

آموزش پتینه کاری حرفه ای 

داشتن استادانی با تجربه و با مهارت کافی، گذاشتن زمان مناسب برای تدریس و مرحله به مرحله طی کردن سیر آموزش، کیفیت بالای آموزشی و یاد دادن انواع و اقسام روش‌هایی که نیاز است یاد بگیرید، اعتبار صد در صدِ این آموزشگاه و مدارک معتبری که ارائه می‌دهد و همچنین پشتیبانی از هنرجویان آموزش‌ دیده برای ورود به بازار کار از مزیت‌های قابل توجه آموزشگاه پویا اندیش است. 
 

سرفصل‌ های آموزش پتینه در آموزشگاه پویا اندیش

در این آموزشگاه آموزش پتینه به صورت گام به گام و مرحله به مرحله از ساده تا پیشرفته طی می‌شود و هم ی آموزش‌ها به صورت عملی و کاربردی است. 
سرفصل های آموزشی این رشته عبارتند از پتینه کاری روی انواع سطوح شامل؛
  1. مجسمه، دیوار، شیشه، چوب، روی سفال 
  2. کارهای برجسته روی بوم، بافت روی اجسام 
  3. تکنیک‌های برنز 
  4. تندیس، کوزه، گچ، فلز، قاب دکوپاژ، پلی استر و ...
 همه ی این موارد زیر نظر اساتید با مهارت و مجرب آموزش داده می‌شود.
 
یکبار برای همیشه هنر پتینه را یاد بگیریم .زندگی در دنیای امروز با کسب مهارت‌های بیشتر ساده‌ تر می‌شود. مهارت داشتن به شما اعتماد به نفس می‌دهد و به شما اجازه می‌دهد در هر شرایطی که هستید از پس خودتان بربیایید. مهارت و هنر پتینه یکی از آموزش‌های کاربردی است که می‌تواند در شرایط مختلف دست‌گیرتان باشد.
از طریق یادگیری این هنر قادر خواهید بود چیزهای به ظاهر بی‌ارزش، کهنه یا دورریختنی را قابل استفاده کنید. همچنین از این طریق نمای داخلی خانه، محل کار یا هر جای دیگر را می‌توانید زیبا و جذاب کنید. به‌ خصوص برای کسانی که به کار طراحی داخلی علاقه‌مندند، این یک مهارت اساسی و فوق‌العاده حائز اهمیت است که هر چقدر بهتر و خلاقانه‌ تر از آن استفاده کنند نتیج ی بهتری می‌بینند و چشم‌ها را به کارخود خیره می‌ کنند.؛ در نتیجه کسب و کارشان را رونق می‌بخشند. 
کلاس‌های پتینه آموزشگاه پویا اندیش با بهترین اساتید این رشته و شرایط منحصر به فرد، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا یک پتینه‌ کار حرفه‌ای بشوید.
 
 
آموزش پتینه مخصوص دکوراسیون داخلی
 پتینه دیوار گچ 
  پتینه کاری روی چوب
  فلز
به صورت عملی در کارگاه و زير نظر استاد مربوطه در کارگاه های پتینه و رنگ تصویرگران پویا اندیش  
 
 
می توانيد با اطمينان شروع کنيد و در کنار گروه طراحان تصویرگران پویا اندیش، طراحی و اجراء انواع تکنیک های پتینه و پتینه کاری را به صورت حرفه ای تجربه کنيد .

 

گواهی پایان دوره ی آموزشی رشته پتینه و رنگ تصویرگران پویا اندیش به دو زبان فارسی و یک زبان منتخب از طرف هنرجویان این مرکز به نسبت کشور مورد نظرشان جهت تحصیل یا کار صادر می گردد، که این گواهی ترجمه شده به تایید قوه قضائیه می رسد و به همراه گواهی پایان دوره داخلی آموزشگاه در اختیار هنرجویان محترم قرار می گیرد.

 استفاده از امکانات سمعی و بصری و نشان دادن فیلم های آموزشی و هنری رشته پتینه و رنگ در جهت بالا بردن سطح علمی و تجربی هنرجویان 
 برگزاری ورک شاپ های پتینه حرفه ایی با حضور هنرجویان آموزشگاه و با اجراء و مدیریت اساتید پتینه و رنگ. 
 برگزاری نمایشگاه های گروهی هنرجویان پتینه در آتلیه پویا اندیش و دیگر مراکز نمایشگاهی.
 
جهت اطلاع از برنامه دوره های اموزش پتینه با دکوراسیون کلس ما تماس بگیرید و از شو روم انواع پتینه های هنرجویان این رشته بازدید فرمایید :
 
22587587  -  22580505