استفاده از آینه و کنسول در دکوراسیون داخلی منزل

 اگر شما هم به دنبال زیبایی و جلوه‌ای متفاوت از دکوراسیون داخلی منزل هستید حتما می‌‌‌دانید که این روزها انتخاب آینه و کنسول شیک و چشم‌گیر بخش جدا نشدنی‌ برای خانه‌ها حتی خانه‌هایی با فضای نسبتا کوچک به شمار می‌‌‌آید. در دنیای آینه‌ها، مدل‌ها و طرح‌های متنوعی پیش روی‌تان است که همراه یک کنسول سِت می‌تواند نمای بی‌نظیری را به خانه‌تان ببخشد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا سری به دنیای آینه‌ها بزنیم.

کاربرد آینه و کنسول

 
در ادبیات ما آینه نمادی از پاکی و بی‌ریایی است و جهانی جذاب برای انعکاس تصویر محسوب می‌شود که همواره در قاب‌هایی از جنس مفرغ تا طلا با ما همراه بوده‌ است. برای این‌که زیبایی آینه دو چندان شود و جایگاه خاص خودش را داشته باشد، میز پیش آینه یا همان کنسول که معمولا به شکل مستطیل و یا نیم دایره است و دو پایه دارد، در کنار آن قرار می‌گیرد. تاریخ آینه و کنسول از قصر پادشاهان و خانه‌های اشرافی تا چیدمان خانه‌های امروزی و وسایل جهیزیه ادامه دارد. البته کنسول‌ها فقط برای زیبایی استفاده نمی‌شوند، بلکه کاربردهای دیگری هم دارند، به طور مثال کنسول‌های کمدی و ثابت برای جایگذاری وسایل پذیرایی و دکوراسیون داخلی به کار می‌روند، کنسول‌های دکوری در چیدمان راهروهای ورودی کاربرد دارند و یا اینکه می‌توانند نقش میز را در اتاق خواب ایفا کنند.
 

آینه و کنسول سلطنتی

 
در چیدمان‌های اشرافی و لوکس و در کنار مبلمان‌های سلطنتی از کنسول‌های سلطنتی استفاده می‌شود که به همراه آینه، زیبایی خاص و خیره‌کننده‌ای را به فضای خانه می‌بخشند. طرح‌های این مدل‌ها بسیار شکیل و منحصر به فرد هستند و بیشتر به رنگ طلایی ساخته می‌شوند و هر کسی بنا به سلیقه‌‌‌‌‌‌‌‌ و کاربردی که در نظر دارد، کنسول ثابت یا میزی انتخاب می‌کند.
 

آینه و کنسول اسپرت

 
در دکوراسیون‌های مدرن و امروزی آینه و کنسول‌ اسپرت یک کالای دکوری همه پسند و پر طرفدار محسوب می‌شود. در حال حاضر که بسیاری از افراد در فضای خانه‌هایشان، هم به دنبال سادگی و آرامش می‌گردند و هم در پی وسایل تزئینی‌‌ای هستند که جای زیادی اشغال نکند، انواع مدل‌های اسپرت بهترین گزینه برای انتخاب است. از طرفی آینه‌ها و کنسول‌های اسپرت طوری طراحی و رنگ می‌شوند که در کنار هر رنگی در خانه به خصوص رنگ‌های شاد به راحتی قابل استفاده هستند.
 

آینه و کنسول چوبی

 
آینه و کنسول‌های چوبی به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول را بیشتر برای اتاق مطالعه یا محیط کار در نظر می‌گیرند، کنسول‌های این دسته به شکلی طراحی شده‌اند که بهترین انتخاب برای محیط مطالعه و یا دکور شرکت‌ها و مغازه‌ها به حساب می‌آیند اما کنسول‌های دسته‌ی دوم، مدل‌های چوبی مدرن هستند که می‌توانند برای اتاق خواب و یا جایگذاری آینه و شمعدان به کار بروند. به جز این دو دسته، آینه و کنسول‌ های چوبی لوکسی نیز وجود دارند که برای دکوراسیون خانه طراحی شده‌اند و طرفداران خاص خودشان را دارند.