آینه‌ کاری‌ سقف و دیوار پذیرایی

 اتاق پذيرايي ويترين هر خانه‌اي محسوب مي‌شود و هرگونه تزئينات آن بر کل فضاي خانه تاثير مي‌گذارد. اتاق پذيرايي جايي است که افراد خانه در آنجا گرد هم مي‌آيند هر چه اين فضا آرامش و زيبايي بيشتري داشته باشد لحظات خاطره‌انگيزتري براي جمع خانوادگي رقم مي‌خورد. مهمانان هنگام ورود به داخل هر خانه‌اي با اتاق پذيرايي آن روبرو مي‌شوند، بايد توجه داشته باشيم که گاها اکثر مهمانان ساير بخش‌هاي منزل ما را هرگز نمي‌بينند و تنها جايي از خانه ما که در ذهن آنها باقي مي‌ماند، پذيرايي خانه است. راه‌هاي زيادي براي تزيين و زيبا کردن فضاي پذيرايي وجود دارد، اما هيچ‌کدام از آنها به اندازه آينه‌ کاري ديوار و سقف جذاب و زيبا نيستند. ما با آينه‌ کاري ديوار و سقف پذيرايي مي‌توانيم فضاي خانه را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دهيم و با بازي کردن با نور فضاي فوق‌العاده زيبا و رمانتيکي خلق کنيم.

آينه ‌کاري‌ ديوار پذيرايي

 
در آينه‌کاري و تزئين ديوار پذيرايي با آينه، نکاتي وجود دارد که بهتر است رعايت شوند. در ادامه به تعدادي از مهم‌ترين نکات اشاره مي‌کنيم:
 
•    اگر در داخل پذيرايي‌تان ديواري زاويه‌دار و يا به اصطلاح قناس وجود دارد که جلو‌ه‌اي نامناسب به اتاق پذيرايي‌ بخشيده، مي‌توانيد آن ديوار را آينه‌کاري کنيد و بالعکس آن را به عنصري بسيار زيبا تبديل کنيد. البته آينه‌کاري اين ديوارها بايد تا نزديکي‌هاي کف اتاق امتداد داشته باشد.
•    اگر در وسط پذيرايي ستوني وجود دارد، بهتر است که اطراف آن آينه‌کاري شود با اين کار نه تنها وجود ستون در داخل پذيرايي مزاحم به نظر نمي‌رسد بلکه جلوه بسيار زيبايي به داخل پذيرايي مي‌بخشد.
•    بهتر است ديوار کنار ميز نهار خوري آينه‌کاري شود زيرا هم در هنگام سرو غذا فضايي زيبا خلق مي‌کند و هم از نظر فنگ‌شويي با مضاعف نشان دادن مواد خوراکي روي ميز باعث افزايش نعمت و برکت خانه مي‌شود.
•    توجه داشته باشيد که ديوار شمالي يا شرقي پذيرايي را مي‌توانيد آينه‌کاري کنيد ولي بهتر است ديوار جنوبي آينه‌کاري نشود.
•    اگر پنجره اتاق پذيرايي رو به منظره‌اي زيبا قرار دارد، سعي کنيد حتما ديوار کنار آن را آينه‌کاري کنيد تا منعکس‌کننده اين منظره زيبا به داخل پذيرايي باشد.
•    فضاهاي باريک و با پهناي کم مثل راهروي ورودي به پذيرايي را مي‌توان با آينه‌کاري ديوار، بزرگ‌تر نشان داد.
•    بهترين شکل براي آينه‌کاري ديوارها مربعي يا مستطيلي شکل است.
•    اگر چنانچه در قسمتي از ديوار آينه‌اي نصب مي‌کنيد سعي کنيد آن را کاملا مستقيم به ديوار تکيه دهيد و آن را به جلو خم نکنيد.
•    هميشه سعي کنيد آينه‌کاري ديوارها را تميز نگه داريد و اگر احيانا در اثر حادثه‌اي قسمتي از آن آسيب ديد حتما آن را تعمير کنيد.