آینه‌ کاری‌ سقف و دیوار پذیرایی

 اتاق پذیرایی ویترین هر خانه‌ای محسوب می‌شود و هرگونه تزئینات آن بر کل فضای خانه تاثیر می‌گذارد. اتاق پذیرایی جایی است که افراد خانه در آنجا گرد هم می‌آیند هر چه این فضا آرامش و زیبایی بیشتری داشته باشد لحظات خاطره‌انگیزتری برای جمع خانوادگی رقم می‌خورد. مهمانان هنگام ورود به داخل هر خانه‌ای با اتاق پذیرایی آن روبرو می‌شوند، باید توجه داشته باشیم که گاها اکثر مهمانان سایر بخش‌های منزل ما را هرگز نمی‌بینند و تنها جایی از خانه ما که در ذهن آنها باقی می‌ماند، پذیرایی خانه است. راه‌های زیادی برای تزیین و زیبا کردن فضای پذیرایی وجود دارد، اما هیچ‌کدام از آنها به اندازه آینه‌ کاری دیوار و سقف جذاب و زیبا نیستند. ما با آینه‌ کاری دیوار و سقف پذیرایی می‌توانیم فضای خانه را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان دهیم و با بازی کردن با نور فضای فوق‌العاده زیبا و رمانتیکی خلق کنیم.

آینه ‌کاری‌ دیوار پذیرایی

 
در آینه‌کاری و تزئین دیوار پذیرایی با آینه، نکاتی وجود دارد که بهتر است رعایت شوند. در ادامه به تعدادی از مهم‌ترین نکات اشاره می‌کنیم:
 
•    اگر در داخل پذیرایی‌تان دیواری زاویه‌دار و یا به اصطلاح قناس وجود دارد که جلو‌ه‌ای نامناسب به اتاق پذیرایی‌ بخشیده، می‌توانید آن دیوار را آینه‌کاری کنید و بالعکس آن را به عنصری بسیار زیبا تبدیل کنید. البته آینه‌کاری این دیوارها باید تا نزدیکی‌های کف اتاق امتداد داشته باشد.
•    اگر در وسط پذیرایی ستونی وجود دارد، بهتر است که اطراف آن آینه‌کاری شود با این کار نه تنها وجود ستون در داخل پذیرایی مزاحم به نظر نمی‌رسد بلکه جلوه بسیار زیبایی به داخل پذیرایی می‌بخشد.
•    بهتر است دیوار کنار میز نهار خوری آینه‌کاری شود زیرا هم در هنگام سرو غذا فضایی زیبا خلق می‌کند و هم از نظر فنگ‌شویی با مضاعف نشان دادن مواد خوراکی روی میز باعث افزایش نعمت و برکت خانه می‌شود.
•    توجه داشته باشید که دیوار شمالی یا شرقی پذیرایی را می‌توانید آینه‌کاری کنید ولی بهتر است دیوار جنوبی آینه‌کاری نشود.
•    اگر پنجره اتاق پذیرایی رو به منظره‌ای زیبا قرار دارد، سعی کنید حتما دیوار کنار آن را آینه‌کاری کنید تا منعکس‌کننده این منظره زیبا به داخل پذیرایی باشد.
•    فضاهای باریک و با پهنای کم مثل راهروی ورودی به پذیرایی را می‌توان با آینه‌کاری دیوار، بزرگ‌تر نشان داد.
•    بهترین شکل برای آینه‌کاری دیوارها مربعی یا مستطیلی شکل است.
•    اگر چنانچه در قسمتی از دیوار آینه‌ای نصب می‌کنید سعی کنید آن را کاملا مستقیم به دیوار تکیه دهید و آن را به جلو خم نکنید.
•    همیشه سعی کنید آینه‌کاری دیوارها را تمیز نگه دارید و اگر احیانا در اثر حادثه‌ای قسمتی از آن آسیب دید حتما آن را تعمیر کنید.