کاربرد و مزایای شیشه‌های رومیزی

شیشه‌ها را می‌توان بر روی میز ناهارخوری، در هال و یا میز آشپزخانه استفاده کرد. به طور کلی هر کجا که میز داشته باشیم می‌توان از شیشه‌های رومیزی استفاده کرد. با به کار بردن شیشه در میزها می‌توانیم هنگام صرف شام و یا وعده‌های غذایی جلوه زیباتری به محیط دهیم. استفاده از شیشه برای میزهای بزرگ و پرکاربرد مانند میز ناهار خوری بسیار مناسب است؛ زیرا در هنگام ریختن غذا بر روی آن علاوه بر اینکه براحتی پاک می‌شوند، محافظ مناسبی برای میز هستند تا آسیبی به چوب آن وارد نشود. شیشه‌های رومیزی دارای رنگ‌های مختلفی هستند؛ رنگ‌های دودی شیشه را برای میزهایی با رنگ‌های قهوه‌ای، مشکی و سفید می‌توان استفاده کرد و شیشه‌های بدون رنگ را برای میزهایی که دارای رنگ چوبی طبیعی، چوب‌های رنگی یا فندقی هستند را می‌توان به کار برد. 
 
ضخامت مناسب برای شیشه رومیزی
 
به طور کلی میزها دارای انواع مختلفی هستند؛ برخی میزها دارای صفحه چوبی هستند و شیشه روی آنها قرار می‌گیرد. بنابراین زیر شیشه خالی نیست. از این رو برای این گونه میزها می‌توان شیشه 4 تا 8 میل بنا به اندازه شیشه میز استفاده کرد. برای شیشه‌هایی که مساحت آنها 1 تا 1.5 متر مربع است، شیشه 10 میل مناسب است و برای ابعاد بزرگتر میز می‌توان از شیشه‌های 10 تا 20 میل استفاده کرد. برخی دیگر از میزها هستند که شیشه روی پایه یا غلاف قرار گرفته و به عبارتی زیر شیشه خالی می‌باشد. در این مواقع باید ضخامت شیشه بسته به اندازه آن 2 میلی متر بیشتر از حالتی باشد که زیر شیشه، چوب قرار می‌گیرد. نکته دیگری که باید بدان توجه کرد آن است که شیشه‌هایی که در میزهای ناهار خوری، عسلی و جلومبلی و غیره به کار می‌رود دور شیشه آنها سنگ‌زنی یا لول زنی می‌شود. برای شیشه‌هایی که ضخامت آنها کمتر است برای فرم دهی به دور شیشه از لول یا سنگ تخت استفاده می‌شود. برای شیشه‌هایی که دارای ضخامت بیشتری هستند مانند 8 میلیمتر و ضخامت های بالاتر از لول دو پله یا سه پله با سنگ محدب استفاده می‌شود. برای شیشه‌های 8 میل از لول دو پله و برای شیشه‌های 10 میل از لول سه پله استفاده می‌شود. 
 

استفاده از شیشه های رومیزی در دکوراسیون

 
در طراحی دکوراسیون منزل می‌توان از متریال‌های مختلفی استفاده کرد؛ یکی از آنها به کار بردن شیشه در دکوراسیون داخلی می‌باشد. طرح‌های مدرن شیشه‌ای میزها این امکان را می‌دهد که دکوراسیون سالن غذاخوری منزل زیباتر جلوه کند. به عبارتی دیگر با قرار دادن یک میز نهار خوری شیشه‌ای در کنار مبلمان، می‌توانید جلوه‌ای شیک و کلاسیک برای منزل خود طراحی کنید. همچنین استفاده از میزهای تمام شیشه‌ای انتخاب فوق العاده‌ای است زیرا ظروف چیده شده بر روی آن بسیار زیبا و شناور در محیط جلوه می‌کند. در دکوراسیون منزل خود، اگر از میز شیشه‌ای با پایه‌های چوبی در کنار صندلی چوبی استفاده کنید جلوه زیبایی را به منزل شما می‌بخشد. اما همانطور که می‌توان شیشه را برای میزهای پذیرایی در منزل استفاده کرد، میز اداری شیشه‌ای هم به دلیل داشتن وزنی سبک گزینه بسیار مناسبی است و طرفداران زیادی دارد. میزهای شیشه‌ای به دلیل داشتن فریم زیبا در هر مکانی که قرار گیرند توجه را جلب می‌کنند. همینطور استفاده از میزهای شیشه‌ای در فضاهای کوچک باعث می‌شود فضا شلوغ جلوه نکند زیرا نور از رویه شیشه‌ای عبور کرده و محیط اطراف را روشن تر جلوه می‌دهد. به طور کلی فریم میزهای شیشه‌ای چه از جنس چوب و یا از جنس فلز باشند، به دلیل وجود تضاد با شیشه، دکوراسیونی بسیار جذاب و مدرن را به محیط می‌دهد. به همین دلیل در اتاق‌های مهم مانند اتاق مدیریت، اتاق کنفرانس و غیره میزهای شیشه‌ای استفاده می‌شود. میزهای اداری شیشه‌ای دارای طرح‌های متنوع و کاربردی هستند؛ به عنوان نمونه میزهای اداری با ترکیب چوب و شیشه و همچنین میزهایی با ترکیب چوب، شیشه و فلز هستند. بنابراین از آنجایی که میز نقش بسیار مهمی در دکوراسیون دارد نباید از آن غافل شد. می توانیم با استفاده از شیشه های رومیزی جلوه‌ای بسیار زیبا به دکوراسیون اطراف خود بدهیم. همانطور که گفته شد میزهای شیشه‌ ای باعث شفافیت و روشنایی فضا شده و جلوه‌ای دو چندان به محیط می‌دهند.